Що таке РРО?
Реєстратор розрахункових операцій (РРО) — пристрій, який призначений для реєстрації розрахункових операцій при продажу товарів (наданні послуг), операцій з купівлі-продажу іноземної валюти та/або реєстрації кількості проданих товарів (наданих послуг), операцій з приймання готівки для подальшого переказу..
Що таке ПРРО?
Програмний реєстратор розрахункових операцій (ПРРО) — це програмне рішення для реєстрації розрахункових операцій, яке можна використовувати на звичайному смартфоні, планшеті або ноутбуці.
Який закон регулює використання?
З 1 січня 2022 року набрав чинності Закон України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг». Цей Закон визначає правові засади застосування реєстраторів розрахункових операцій та програмних реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг. Його дія поширюється на всіх суб’єктів господарювання, їх господарські одиниці та представників (уповноважених осіб) суб’єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції у готівковій та/або безготівковій формі.
Кому потрібний РРО?
РРО повинні застосовувати всі платники єдиного податку другої, третьої та четвертої груп, які проводять розрахункові операції, наприклад:
- інтернет-магазини;
- ресторанний бізнес;
- сфера послуг і розваг;
- кур’єрські служби;
- супермаркети та мінімаркети;
- продавці підакцизних товарів;
- аптеки та приватні клініки;
- ювелірні магазини.
Що вважається розрахунковою операцією?
- приймання від покупця готівкових коштів, платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо за місцем реалізації товарів;
- видача готівкових коштів за повернутий покупцем товар, а у разі застосування банківської платіжної картки — оформлення відповідного розрахункового документа щодо оплати в безготівковій формі товару банком покупця або, у разі повернення товару, оформлення розрахункових документів щодо перерахування коштів у банк покупця.
Що не вважається розрахунковою операцією?
- розрахунки за товари (послуги) через установу банку (кошти перераховуються із розрахункового рахунку на розрахунковий рахунок);
- безпосереднє внесення готівки за товари (послуги) через касу банку з подальшим зарахуванням на розрахунковий рахунок;
- розрахунки за товари (послуги) платіжний термінал та/або ПТКС (програмно-технічний комплекс самообслуговування), який належить банку.